آموزش خانواده
خدمت به خانواده عبادت است  
قالب وبلاگ
مقاله‌ای از فصل‌نامه «رشد آموزش پیش‌دبستانی»تحقیقات 30 سال گذشته نشان می‌دهد که ایجاد علاقه به مطالعه در کودکان به رشد اجتماعی و احساسی آنها منجر خواهد شد و آنها را در بزرگ‌سالی از 80 درصد آسیب‌های اجتماعی دور خواهد کرد. فصل‌نامه رشد آموزش پیش‌دبستانی در مقاله‌ای برخی راه‌کارهای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه را ارائه داده است.
شیرین برزین در ابتدای این مقاله به تأثیر مطالعه در کودکی پرداخته و سپس راهکارهایی را برای علاقه‌مند کردن کودکان پیش‌دبستان به کتاب‌ خواندن ارائه کرده است. نویسنده در این بخش آورده است:
«در این سال‌ها، کودک به شنیدن قصه‌های شما نیازمند است. او دوست دارد در هر زمانی، به‌ویژه پیش از خواب، شنونده قصه باشد. قصه‌گویی و داستان‌خوانی اگر به روش درست انجام شود، کودک را به کتاب‌خوانی علاقه‌مند خواهد کرد.
 کتاب‌ مناسبی را برگزینید و با صدای بلند بخوانید و به کودک فرصت دهید که او نیز از یافته‌های خود از کتاب با شما سخن بگوید.
 کودک در این دوره بسیار کنجکاو است و پیوسته می‌خواهد جهان پیرامون خود را کشف کند. پس کتاب‌‌هایی را برگزینید که به کنجکاوی او پاسخ دهد.
 هر روز و در همه جا، پیش از خوابیدن، بعدازظهر، در مطب پزشک یا اتوبوس کتاب بخوانید.
 کودکان از به نمایش درآوردن داستان‌های آشنا لذت می‌برند. با در اختیار گذاشتن وسایل بی‌مصرف خانه امکان اجرای داستان را برای آنها فراهم کنید.
 از کتاب‌هایی که امکان سهیم شدن کودک را در خواندن فراهم می‌کنند، مانند کتاب‌هایی که در آنها بخش بیشتر داستان به کمک تصویرها بیان می‌شود، استفاده کنید.
 کتاب‌های مورد علاقه کودک را برایش بازخوانی کنید.»
متن کامل این مقاله در فصل‌نامه رشد آموزش پیش‌دبستانی، شماره 16، پاییز 1391 منتشر شده است.

[ سه شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۱ ] [ 13:44 ] [ فتح اله شریفی ]
در تاريخ 24/7/91 جلسهﻱ مدرسان آموزش خانواده در محل سالن كنفرانس آموزش و پرورش برگزار شد 

مدير آموزش و پرورش در اين جلسه طي سخناني اظهار داشت : مدرسين خانواده پيام آوران سلامت خانواده اند و با توجه به دغدغهﻱ مقام معظم رهبري مبني بر اينكه يكي از زيرساخت هاي تمدن نوين اسلامي ، خانواده و كسب مهارت هاي زندگي به سبك اسلامي است و با عنايت به سال تحول بنيادين در آموزش و پرورش كه رويكرد آن ديني و قرآني است لازم است از روش هاي نوين روانشناسي جهت انتقال مفاهيم ديني به اولياي دانش آموزان استفاده نمايند ، لازم به يادآوري است كه كلاس هاي آموزش خانواده زير نظر انجمن اوليا و مربيان و در تمامي مدارس شهر در طول سال تحصيلي برگزار و مدرسان مربوطه آموزش هاي لازم را در جهت پيشرفت علمي و تربيتي به والدين ارائه مي نمايند . 

[ دوشنبه یکم آبان ۱۳۹۱ ] [ 10:34 ] [ فتح اله شریفی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

اینجانب فتح اله شریفی مدرس آموزش خانواده بروجرد جهت بالا بردن اطلاعات خانواده ها ،اقدام به برقراری این وبلاگ نموده ام خواهشمنداست اگر مطلب جدیدی دارید به آدرس زیر ارسال نمایید باتشکر از شما44sharifi@gmail.com
امکانات وب

آمار سایت

آمار سایت